Trasa i gra miejska

Zdjęcie folderu z trasą szlaku

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie, lub otrzymać w Bramie Poznania.

  • dla kogo:

głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale

  • sposób zwiedzania:

trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy

konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU)

  • informacje praktyczne:

start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)

trasa o długości ok. 2,5 km

czas trwania spaceru ok. godziny

 

15 i 16.09.2018 - PREMIERA SZLAKU

W dniach 15 i 16 września 2018 r. Poznański Szlak Legend dla Dzieci miał swoją premierę, której towarzyszył Festiwal Legend dla Dzieci. Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych, średnich i całkiem już dużych! Zobaczcie jak było!

Gra miejska

Gra miejska z zadaniami dla dzieci i wszystkich, którzy lubią mapy i miejskie tajemnice!

Przez Stare Miasto poprowadził Was specjalnie przygotowany folder z grą, której rozwiązanie można było poznać, podążając Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci.

O rogalach świętomarcińskich
Interaktywny spektakl muzyczny dla rodzin z dziećmi – z tańcem i piosenkami przygotowanymi specjalnie na premierę Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci.
Opowieści Parparuszy
Muzyczne spotkanie z poznańskimi opowieściami. Legendy mają to do siebie, że najlepiej smakują w wersji opowiadanej. Mogą się wtedy snuć, płynąć – innymi słowy – żyć. A jeżeli tłem opowieści jest muzyka, to już naprawdę ciężko oderwać uszy!
Brykanie z legendami
Warsztaty dla rodzin z dziećmi wokół książki „Koziołki, rury i czarcie ogony” stanowiące swoistą rozgrzewkę przed wyruszeniem na Poznański Szlak Legend dla Dzieci.
Teatr Ilustracji Kamishibai

Spektakl papierowego teatru ilustracji dla rodzin z dziećmi. Teatr w skrzynce, historia w ilustracjach i wciągająca opowieść bajarki – to wszystko kryje się pod hasłem kamishibai.