Cofnij
Cofnij do listy

6 lat Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci

Urodziny Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci chcemy świętować razem z Wami!

Sześć lat temu po raz pierwszy Szlakownicze i Szlakowiczki wyruszyli z mapą i plecakiem na miejską przygodę. Z tej okazji - w ramach urodzinowej imprezy - zapraszamy Was na spektakl muzyczny „O królu kruków” do Bramy Poznania. Potem wspólnie przygotujemy ptasie maski, by przejść w uroczystym pochodzie króla kruków i jego świty. Na starcie gry miejskiej w Starym Korycie Warty będzie na Was czekał ekwipunek niezbędny do przejścia szklaku, a na mecie – tradycyjnie – książki „Koziołki, rury i czarcie ogony” autorstwa Małgorzaty Swędrowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik. 

17 sierpnia 2024 r.

  • 11:00-12:30 – Spektakl muzyczny „O królu kruków” wyk. Teatr Mozaika 

  Miejsce: Brama Poznania 

  • 12:00-16:00 – Gra miejska na Poznańskim Szlaku Legend dla Dzieci

  Miejsce: start Amfiteatr w Starym Korycie Warty, meta plac Wolności (autorki podpisują książki na mecie w godzinach 13:00-15:00)

Po spektaklu muzycznym przygotujemy wspólnie maski kruków, przejdziemy w uroczystym pochodzie wokół Bramy Poznania a potem będziemy Wam kibicować na starcie i mecie gry miejskiej. Z pewnych źródeł wiemy, że na mecie - dla wszystkich*, którzy przejdą szlak i rozwiążą wszystkie zagadki z folderu wydawanego na stracie, czekają książki „Koziołki, rury i czarcie ogony". A nawet więcej! Bo w namiocie na placu Wolności spotkacie nasze autorki - Magłorzatę Swędrowską i Joannę Bartosik, które wpiszą Wam pamiątkową dedykację!

Super? No pewnie, że tak!

Na starcie i na mecie szukajcie namiotów z fioletowym logo Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci.

Udział w urodzinach Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci jest bezpłatny.

* Zgodnie z regulaminem wydarzenia, który zamieścimy wkrótce.